Časté otázky

Nižšie sme pre vás zostavili odpovede na časté otázky, na ktoré určite chcete vedieť odpovede aj vy, ak kubotan ešte nepoznáte.


Čo je to kubotan?

Kubotan je malá skladná zbraň na sebaobranu. Jeho pevné zovretie v ruke zlepšuje spevnenie pästi a rozširuje možnosti úderu. Prečítajte si o ňom, jeho použití, histórii a ďalšie informácie na našej úvodnej stránke.


Prečo práve kubotan?

Pretože zdravie a bezpečie nás a našich blízkych je a má byť to najdôležitejšie. Pritom práve kubotan je z obranných prostriedkov asi najpraktickejší. Kubotan má len 57 gramov a zmestí sa do každého vrecka či kabelky.


Z akého materiálu je vyrobený?

Nami ponúkaný kubotan je vyrobený z duralu. Tento materiál je dostatočne pevný, trvácny a hlavne ľahký. Vďaka tomuto prevedeniu náš kubotan váži len 57 gramov.


Musím prejsť tréningom aby som vedel používať kubotan?

Tréning či kurz rozhodne precvičí zručnosť v jeho efektívnom použití, no nie je to nutné. Na našej stránke v časti Technika, si môžete prezrieť jednotlivé citlivé a tlakové miesta ľudského tela. Prax je zväčša tá, že útočník vás prekvapí a tak kubotan bude pre vás hlavne ako spevnenie pästi pri úderoch a rozšírením možnosti úderov.


Kde sa dá absolvovať tréning pre používanie kubotanu?

V časti Partneri pre vás postupne budeme dopĺňať telocvične, kde je možnosť si prejsť techniku spolu s trénerom a taktiež aj naše partnerské predajne a obchody.


Je kubotan zbraň?

Ako zbraň sa v našom trestnom práve rozumie čokoľvek, čím je možné zaútočiť na inú osobu. Podľa toho zbraň môže byť napríklad aj obyčajné pero, prívesok, retiazka, tvrdšia obuv alebo čokoľvek iné.


Je kubotan nezákonný?

Nie, nie je. Nosenie kubotanu je ako nosenie čohokoľvek iného. Navyše, ak ho nosíte zavesený na zväzku kľúčov, nik ani netuší načo ho máte.


Je predaj/kúpa kubotanu nejak obmedzená?

Vzhľadom na účel kubotanu je predaj obmedzený vekom. Pre zakúpenie kubotanu musíte mať 18 a viac rokov.


Máte ďalšie otázky? Kontaktujte nás